syksy, vaahtera
Uutinen

Henkilöstöuutisia Meriteollisuus ry:ssä

Henkilöstöuutisia Meriteollisuus ry:ssä 

Jelisaveta Basovan tehtävä Meriteollisuus ry.n assistenttina on vakinaistettu lokakuun alusta lähtien. Jelisa on toiminut tehtävässä osa-aikaisesti lokakuusta 2022 alkaen. Jelisa tukee hallintoa assistentin roolissa yhdistyksen päivittäisessä toiminnassa, muun muassa kokous- ja tapahtumajärjestelyissä, sosiaalisen median ja nettisivujen päivityksessä sekä työryhmien kokousvalmisteluissa. Jelisalle meriteollisuus on alana tuttu jo aiemmalta työuralta: hän on toiminut johdon assistenttina I.S. Mäkisellä sekä esittäytynytkin Meriteollisuus ry:n People In Maritime -kampanjassa. 

assistentti

Elina Andersson on palannut vanhempainvapaalta 

Yhdistyksen toimitusjohtaja Elina Andersson palasi vanhempainvapaalta lokakuussa. Yhdistyksen vt. toimitusjohtajana toiminut Teppo Virta jäi hyvin ansaituille eläkepäiville Anderssonin palattua.   

“Haluamme lämpimästi kiittää Teppo Virtaa yhdistyksen aktiivisesta ja ansiokkaasta vetämisestä vanhempainvapaani ajan ja toivotamme aurinkoisia eläkepäiviä lokakuusta lähtien”, Andersson kiittelee. 

Lisätietoja

Elina Andersson, toimitusjohtaja

elina.andersson@teknologiateollisuus.fi

puh. 040 572 1388 

 

Jelisaveta Basova, Assistentti

jelisaveta.basova@teknologiateollisuus.fi

puh. 040 531 3389